Drukpresja logo

Torby papierowe czy materiałowe? Co wybrać?

torba bawełniana zdjęcie

Torebki wielorazowe to przede wszystkim odpowiedź na pogłębiający się kryzys ekologiczny. Zużywając w trakcie codziennych zakupów spożywczych kilka „zwykłych foliówek”, w przeciągu roku jedna tylko osoba wykorzystuje ich kilkaset. Później zanieczyszczają ekosystem, trafiają do lasów, mórz i oceanów, szkodząc ludziom i zwierzętom. Wielka Pacyficzna Plama śmieci obejmuje już obszar dwa razy większy od powierzchni Teksasu. To dane zatrważające. Na szczęście są alternatywy takie jak wielorazowe torebki bawełniane i torebki z papieru. Przeczytaj, jakie są ich wady i zalety i które z nich warto wybierać.

Torebki materiałowe — ekologiczne, modne i wygodne

Bawełniane torebki na zakupy to w ostatnim czasie prawdziwy hit! Dostępne w wielu modnych wzorach i kolorach, stanowią bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych, foliowych torebek. Zamiast za każdym razem chodzić na zakupy i kupować kolejną reklamówkę, warto zabierać ze sobą ekologiczną bawełnianą torbę. Takie torby są bardzo wytrzymałe i estetyczne, prezentują się ciekawie i mogą stanowić fajne uzupełnienie stylizacji. Przede wszystkim jednak warto wybierać je ze względu na fakt, że są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż zwykłe torby z plastiku.

Coraz większą popularnością cieszą się także torby z bawełny organicznej – pozyskiwane z materiałów przyjaznych środowisku.

Choć do wyprodukowania bawełnianej torebki potrzeba zużyć więcej surowców (słodkiej wody, energii elektrycznej czy nawozów) niż do produkcji torby z plastiku, to zupełnie inaczej wygląda cykl życia obydwu produktów. Podczas gdy różnego rodzaju reklamówki i foliówki najczęściej wyrzucamy po jednym lub maksymalnie kilku użyciach, torba z bawełny może służyć nam przez lata, nie tracąc swojego atrakcyjnego wyglądu. Gdy się zabrudzi, wystarczy ją wyprać. Jedynym jej minusem jest fakt, że nie włożymy do niej mokrych produktów. Wysokiej jakości torby materiałowe to również dobry pomysł na gadżet reklamowy — na torebce można wydrukować logo firmy, hasło reklamowe czy dowolny obrazek.

Torebki papierowe — idealne na pieczywo czy drobne upominki

Torby papierowe bardzo dobrze sprawdzają się jako alternatywa dla zwykłych foliówek do pakowania niektórych produktów — na przykład świeżego pieczywa i innych suchych składników spożywczych czy drobnych upominków. Są w pełni biodegradowalne i znacznie łatwiejsze w recyklingu niż torby plastikowe. Niestety, poważnym minusem toreb papierowych jest fakt, że są znacznie mniej wytrzymałe niż inne rodzaje toreb, dlatego też ciężko wykorzystać je ponownie. Mimo to, fakt, że papier można poddawać recyklingowi czyni to rozwiązanie znacznie bardziej przyjaznym środowisku. Oferta toreb papierowych jest bardzo szeroka — od bardzo zwykłych, po ozdobne, które można wykorzystać jako ciekawe opakowanie na prezent. Dobrym pomysłem będzie także zamówienie ciekawych papierowych toreb z nadrukiem, w które można zapakować np. reklamowe gadżety.

Torebki plastikowe, foliówki

Nie bez powodu uchodzą za najmniej przyjazne dla środowiska i od lat cieszą się złą sławą. Co prawda, sama produkcja toreb z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), mimo wykorzystania surowców takich jak ropa naftowa wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami środowiskowymi (emisja CO2 jest nawet mniejsza niż w przypadku papierowych czy bawełnianych odpowiedników), jednak ogromnym problemem jest fakt, że nie są biodegradowalne. To powoduje, że wyrzucone przez setki lat będą rozkładały się na mikroskopijne cząstki, nazywane „mikroplastikiem”. Już teraz te cząsteczki można znaleźć dosłownie wszędzie — w wodzie, ziemi, pożywieniu, a jego wpływ na środowisko i zdrowie nie jest jeszcze do końca znany.

Oczywiście, jest zrozumiałe, że są sytuacje, w których foliówkę ciężko zastąpić innym rodzajem torby — przykładowo, mięsa na obiad nie zapakujesz do bawełnianego woreczka, a nie zawsze można wykorzystać wielorazowy pojemnik — warto jednak używać ich jak najrzadziej, zastępując bardziej ekologicznymi torbami. Jeżeli już mamy plastikowe foliówki, postarajmy się wykorzystywać je kilkukrotnie. Plastikowe torby, co prawda, mogą być poddawane recyklingowi, jednak w praktyce jest to trudne — podczas procesu często odlatują w powietrze, mogą również utknąć w maszynie i ją uszkodzić.

Myślą o zakupie toreb musimy pamiętać, aby podejmować decyzje świadomie, rozumiejąc ich wpływ na środowisko. Z całą pewnością warto zakupić kilka toreb bawełnianych, które na pewno wielokrotnie wykorzystasz podczas zakupów, a gdzie się da sięgać po papierowe opakowania zamiast foliowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi klienci

Polski Związek Niewidomych

„Podziękowania za nieodpłatną pomoc w postaci torebek na rzecz Polskiego Związku Niewidomych”

Antykwariat Numizmatyczny

„W pełni profesjonalna obsługa sprawia, że współpraca z firmą to sama przyjemność. Polecamy”

Zespół Szkół

„Dziękujemy serdecznie za nieodpłatne przekazanie toreb dla naszych podopiecznych”

CO WYRÓŻNIA NASZĄ FIRMĘ?

Doświadczenie

Lata obecności na rynku dały nam bezcenne doświadczenie, z którego możesz skorzystać.

Szybki termin realizacji

Nadruki gotowe nawet w 48 godzin! Niemożliwe? Zadzwoń.

Wysoka jakość toreb i nadruków

Wiemy co oferuje nasza konkurencja. Dlatego dbamy o wysoką jakość naszych produktów.

Atrakcyjne ceny

U nas możesz być pewien najlepszej relacji ceny do jakości produktów.

Jak złożyć zamówienie

Przede wszystkim skontaktuj się z nami. Następnie sam lub z naszą pomocą musisz przygotować projekt nadruku na torby ekologiczne w formacie *.cdr. Pamiętaj, że Twój produkt może być unikalny - ważne aby już na początku pomyśleć o tym!

Zanim przystąpimy do druku przygotujemy dla Ciebie wizualizację. Po zaakceptowaniu jej przystąpimy do realizacji zlecenia. Gotowe torby ekologiczne dostarczymy pod Twoje drzwi.

Zwiększ rozpoznawalność swojej marki i wybierz torby z nadrukiem od firmy Drukpresja. Zapraszamy!

Nowa, modna ekotorba
Foliówki odchodzą do lamusa! Nadszedł czas eko toreb. Wzmocnione, bezpieczne, atrakcyjne! Nowe możliwości reklamy, modny gadżet promujący TWOJĄ firmę. Zadzwoń do nas, zobacz jak ogromne mamy możliwości!
Odwiedź nas na Facebooku
Odwiedź nas na platformie X
Dane kontaktowe

DRUKPRESJA
ul. Na Polach 5
31-344 Kraków

tel. +48 505 085 505

e-mail:
biuro@torebki-ekologiczne.pl
max-druk@wp.pl

Torby ekologiczne, torby reklamowe, bawełniane oraz papierowe z możliwością dodania własnego nadruku | Torebki-Ekologiczne.pl © 2024

Zadzwoń od nas:
+48 508 069 444
+48 505 085 505